5 prostych składników na przykładzie Naszej Firmy – Artykuł, który został opublikowany na stronie internetowej Trans.eu

 

AnMar Transport

 

Silna konkurencja w branży transportowej oraz wzrost przypadków kradzieży ładunków nie ułatwiają przewoźnikom zdobywania nowych zleceń. Maleje też zaufanie zleceniodawców do firm transportowych. Tylko w kwietniu br. w Europie odnotowano aż 139 kradzieży ładunków o średniej wartości 171.000 euro. Co możesz zrobić jako przewoźnik, by zdobyć zaufanie kontrahentów i dać im realną gwarancję bezpieczeństwa powierzanego ładunku?

1. Działaj kompleksowo

Firma An-Mar Bluj Tandos Sp. z o.o. s.k. (TransId: 106995) jest świetnym przykładem wyczucia potrzeb klientów i dopasowania do nich swojej oferty. Oprócz transportu międzynarodowego oferuje też wypożyczanie pojazdów, pomoc drogową dla aut osobowych i dostawczych do 3,5 t oraz księgowość. Firma świadczy także pełen zakres usług związanych z magazynowaniem – załadunek, rozładunek, sprawdzanie stanów i przechowywanie.

Kompleksowość naszych usług powoduje, że jesteśmy liderem w transporcie międzynarodowym. Wiemy, jak skutecznie i bezpiecznie dojechać do wyznaczonego celu. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych – są wyzwania! Wszystko, co robimy – robimy z pasją! Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo przewozów – zapewnia przedstawiciel firmy, Piotr Lewicki.

2. Inwestuj w rozwój

Firma An-Mar intensywnie pracuje nad rozwojem i bezpieczeństwem, a swoje działania dostosowuje do wymagań szybko zmieniającego się rynku. Zdaniem zarządzających firmą, innowacyjność i wdrażanie konkurencyjnych rozwiązań nie tylko pomagają rozwinąć firmę i zaspokajać potrzeby klientów, ale również ułatwiają pracę firmy, zwiększając jej efektywność. Dzięki temu podejmowanie nowych wyzwań jest możliwe.

W firmie stosowane są nowoczesne rozwiązania, np. system monitoringu GPS, umożliwiający lokalizację wszystkich aut. Usprawnia on pracę przewoźnika i zwiększa satysfakcję klienta. Dowodem na to, że inwestycja w rozwój i jakość świadczonych usług jest opłacalna, są dwie niedawno utworzone filie An-Mar we Wrocławiu i w Słowacji. Firma realizuje przewozy do Niemiec, Austrii, Krajów Beneluksu, Francji, Włoch, Hiszpanii, Czech, Słowacji, a także Węgier i dysponuje łącznie flotą 80 samochodów dostawczych do 3,5 tony.

3. Dbaj o jakość

Firma dba o jakość świadczonych usług, poprzez ciągłe inwestowanie w rozwój kwalifikacji kadry pracowniczej, certyfikaty, modernizację floty i wdrażanie nowych rozwiązań. Wszystko po to, by zapewnić klientowi usługi na najwyższym poziomie.

ISO 28000

4. Zapewnij bezpieczeństwo

Ostatnio firma An-Mar pomyślnie przeszła proces wdrożenia Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem ISO 28000. Obecnie transport jest coraz bardziej zagrożonym ogniwem łańcucha logistycznego. Konieczność podnoszenia standardów bezpieczeństwa dostrzega coraz więcej firm transportowych w Polsce. Najlepsi gracze na rynku potwierdzają swoją jakość i rzetelność certyfikatem ISO28000 o międzynarodowej rozpoznawalności.

Certyfikat daje zleceniodawcy gwarancję bezpieczeństwa powierzanych ładunków. Ale niesie też wiele korzyści dla samej firmy transportowej. Przede wszystkim oszczędności. Dzięki tzw. check-liście, sporządzanej przez audytora ISO w procesie certyfikacji i przekazanej kierowcom do okazywania w razie kontroli, przewoźnik unika drogich mandatów. Dla firmy świadczącej usługi transportu międzynarodowego ma to duże znaczenie.

Poza tym zwiększa on również szansę na nowe, lepsze kontrakty – zachodni kontrahenci coraz częściej wymagają od przewoźników posiadania takiego potwierdzenia jakości usług.

5. Działaj z zaangażowaniem

Usługi spedycyjne, transportowe krajowe i zagraniczne to nasza specjalność, ale także i pasja! Spedycja, transport, logistyka, tempo, profesjonalizm, cel, zadowolenie Klienta to hasła, które przyświecają naszej firmie, dlatego wprowadziliśmy system ISO 28000 – dla zapewnienia naszym dotychczasowym i przyszłym Klientom poczucia bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług – podsumowuje Piotr Lewicki.

Spedycja, transport, logistyka, tempo, profesjonalizm, cel, zadowolenie klienta to priorytety, które przyświecają firmie An-Mar i powinny stanowić centrum zainteresowań każdego przewoźnika, który chce być konkurencyjny na rynku.

Z doświadczenia wiemy, że nawet drobne niedociągnięcia potrafią sparaliżować działanie niejednej firmy transportowej czy produkcyjnej. W nowoczesnej firmie sprawnie działający system bezpieczeństwa łańcucha dostaw jest więc koniecznością – podkreśla Piotr Roczniak, Prezes Zarządu Trans28000.

Autor: Kamila Bejnar, Trans.eu

0